Google Rehber ve Haritalarda firmanıza ait çıkan bilgilerde yanlışlık mı var? Google Business Center (Google Rehber) servislerini kullanarak bu bilgilerinizi düzeltebilirsiniz. Doğru bilgi girişlerini birkaç adımda tamamlayarak kısa sürede firmanızın doğru bilgilerini Google Rehber ve Google Haritalar’da görebilirsiniz.

İlk olarak Google Rehber servisine Gmail adresimizi kullanarak giriş yapalım.
https://www.google.com/business/

Panelinizde bulunan “Başka bir işletme ekle” linkini tıklayarak gelen form penceresinde firma bilgilerimizi dolduruyoruz.

Formda yer alan bilgileri doldurduktan sonra, ikinci adımda gönder dediğimizde sizden firma bilgilerinizi doğrulama isteyecektir. En kolay telefon ile doğrulama yapılabilmektedir. Bazı durumlarda telefon doğrulama seçeneği çıkmıyor.

Telefon ile doğrulama bilgisini seçtiğimizde firmanızı Google Telefon ile arayarak size 5 haneli PIN verilerinizi doğrulayacak kodu sistem Robotu tarafından telefonda söylenecektir, ardından kodu girerek bilgileri onaylayabiliriz. Eğer Firmanızın vermiş olduğunuz telefonu bir santral ise (direk telefon açılıp cevaplanmıyorsa) o zaman Kartpostal gönderimini seçmelisiniz.

Google girilen bilgiler ışığında adresinize, doğrulama kodunu PIN gönderecektir. Kartpostalın ulaşma süresi ortalama 7-15 gün arası sürmektedir. Bu süreçte herhangi bir yeni ekleme yapmayınız. Kartpostal gelecektir. Sabırla bekleyiniz.

Kartpostal elinize ulaştıktan sonra panelinize tekrar girip, kartpostal içerisindeki 5 haneli doğrulama PIN kodu ilgili kutucuğa yazıp onayladığımızda artık doğru firma bilgilerimiz Google servislerinde yer almış oluyor.

Doğrulama işleminden sonra tahmini 10-15 gün içerisinde girmiş olduğunuz güncel firma bilgileriniz Google Rehber, Google Maps ve Google Web Araması sonuçlarında gözükecektir.