Çikolata isimleri, Çikolata markaları

Çikolata sevmeyen nadir insan vardır. Markette çikolataların cazibesiyle bir bağlantı kurmaya çalıştım. Oysa istediğim sadece bir Ülker Çikolatalı gofret. Yıllardır o kırmızı ambalajı ve harika tadıyla aklıma geldiğinde satın aldığım en değerli “MVP” çikolatamdır. Dikkatimi çeken çikolatalara verilen isimler çok ilginçtir ki…

SARELLE : Neyi sarıp elliyoruz? Bu marka ismini koyarken siz ne yapıyordunuz? uygunsuz bir durum mu var? o durumda mı aklına geldi? Tartışılır.

ALBENİ : Hayırdır? Ürün müdürü evde mi kaldı? Koca mı çıkmadı isimini al-beni koydunuz? Anlayamadım…

TADELLE : Manavdamıyız? Markettemiyiz? Elleyeceğimiz nedir? Sapıkmıyız? Tad-elle… Önce ellesem sonra tad sam.. Neyse senin kafan karışık canım galiba s.s..s.

BİSKREM : Eeee oha yok artık. Sapık!

HANIMELLER:  Haaaa kardeşim senin hanımeller se böyle sıkıntılı. Hepsini ellerse daha da sıkıntılı. Hanım neyi elliyor? Bana bunu bir açıklarmısın? Sapıklan senin hanım bildiğin sapık.

ETİ KAYMAKLIM : Töbe töbe estafurullah…

BENİM O : Babasından istemedin kızı nerden senin? Nufüsünamı aldın lan?

Burada aklıma gelen çikolataları yazdım… Birçok daha var. Aslında üreticilerin bir suçu yok bunlar tamamen marka yada ürün müdürlerinin PR yani market/pazar araştırmaları sonucu yada tamamen kendi fikirleriyle ortaya çıkan ürünler oldu.

Lütfen çikolata üreticilerine sesleniyor. Bu tür sapık isimlerden lütfen kaçının yarın bir çocuk bana biskrem alsana derse o çocuğun azına sizin yüzünüzden pul biber sürmeyelim.